Поулсен поведе Дания към победа над Сърбия

Дания записа втора поредна победа в тазгодишното издание на Лига на нациите А, след като спечели домакинството си на Сърбия с 2:0 в мач от група 4.

За “Червения динамит” това е четвърти успех в последните му пет мача срещу западните ни съседи, като изключението е нулевото реми помежду им в групите на Евро 2024. Днес в герой за датчаните се превърна Юсуф Поулсен, който имаше принос и за двата им гола в срещата. В 36-ата минута Алберт Грьонбак откри резултата след асистенция на нападателя на РБ Лайпциг. В 61-вата минута самият Юсуф Поулсен удвои преднината на тима с прекрасна задна ножица след центриране на Виктор Кристиансен.

Така с пълен актив от шест точки Дания се затвърди като лидер в групата, където Сърбия е на третата позиция с една точка. По-късно тази вечер е двубоят между Швейцария и Испания.