Дания повали деветима от Швейцария в края

Дания постигна трудна, но сладка победа с 2:0 над Швейцария в първия си мач от Лига "А", група 4 на Лигата на нациите. За успеха на домакините в Копенхаген помогна и фактът, че съперникът им завърши мача с 9 души на терена.

Иначе двата отбора се бяха "захапали" здраво и никой не можеше да вземе преднина в мача. Първият важен момент обаче дойде в 52-рата минута, когато Нико Елведи получи директен червен картон заради грубо нарушение.

Това даде импулс в редиците на Дания и домакините отбелязаха гол в 72-рата минута чрез Йонас Винд, който обаче не бе зачетен заради засада.

"Червеният динамит" обаче продължаваше да е по-активен и в 82-рата минута резултатът най-накрая бе открит. Андреас Сков Олсен изведе Патрик Доргу в близост до вратата, а той успя да промуши топката под плонжа на вратаря за 1:0.

След това попадение играта се изнерви и в рамките на няколко минути съдията раздаде пет жълти картона на играчи на двата отбора. Така в 87-ата минута Гранит Джака си изпроси втори жълт и червен картон и също напусна терена, оставяйки отбора си с 9 души на игрището.

Логично в добавеното време Дания подпечата успеха си с втори гол. Андреас Сков Олсен напредна отдясно и подаде към нахлуващия Пиер-Емил Хьойберг, който от движение бе точен за 2:0.

Така Дания записа първи три точки и поведе във временното класиране в групата. Швейцария засега е с нулев актив на последното място.