Сърбия удържа европейския шампион

Сърбия и Испания не излъчиха победител в срещата помежду си от Лига "А", група 4 на Лигата на нациите. Мачът на стадион "Райко Митич" в Белград завърши 0:0. Първото полувреме бе равностойно и дори домакините бяха по-близо до гола. През втората част обаче се игра само пред вратата на Предраг Райкович и сърбите могат да са доволни, че показаха стабилна игра в защита и не допуснаха попадение. Така те постигнаха добър резултат срещу европейския шампион и настоящ носител на трофея в турнира.

Драган Стойкович е избрал да започне мача с Лука Йович на върха на атаката и Лазар Самарджич и Андрия Живкович зад гърба му. В средата на терена ще действат Иван илич и Саша Лукич, а в ролята на халф-бекове ще бъдат Коста Неделкович и Велко Бирманчевич.

Луис де ла Фуенте пък залага днес на Айосе Перес, Нико Уилямс и Ламин Ямал в предни позиции. Дани Олмо ще е в ролята на плеймейкър, а Фабиан Руис и Мартин Субименди ще са двойката опорни халфове.

Срещата започна двуостро и макар гостите повече да владееха топката, първата по-сериозна опасност дойде пред тяхната врата. Първо удар на Самарджич в 6-ата минута бе блокиран, а след това и Лукич шутира, но над вратата.

В 12-ата минута последва нова добра сръбска атака, завършила с удар на Лука Йович, но отново неточен.

Първата възможност за Испания пък дойде в 20-ата минута, когато една топка не бе изчистена добре и попадна в Дани Карвахал, който отправи мощен изстрел, но над вратата.

В 24-тата минута Мартин Субименди отправи първия точен удар в мача. Той стреля извън наказателното поле, но твърде слабо и право в ръцете на вратаря.

Постепенно играта стана все по-интересна и в 33-тата минута Айосе Перес се измъкна и шутира опасно, но Райкович внимаваше и спаси.

Две минути по-късно пък домакините изтърваха на-добрата възможност до момента в мача. Лука Йович бе изведен в близост до вратата, но от чудесна позиция стреля втрани и не успя да се разпише.

В 36-ата минута Бирманчевич направи хубав пробив и стреля по земя, но Давид Рая не бе изненадан и уверено спаси.

Веднага след това събитията се пренесоха пред другата врата, където Нико Уилямс върна с пета за Фабиан Руис, чийто удар по земя бе доста коварен, но леко встрани от целта.

Втората част започна с шанс за Сърбия. Иван Илич стреля от фаул, но на сантиметри от гредата.

В 51-вата минута и Испания си спечели фаул пред наказателното поле на домакините. "Ла Фурия" заложи на заучено положение, Ямал копна топката към Дани Карвахал, който стреля от воле, но неточно.

Десет минути по-късно Льо Норман стреля с глава след корнер, но над вратата.

В 70-ата минута последва нов шанс за Испания. Първо Грималдо стреля опасно от фаул, топката бе смъка спасена от вратаря, след това Ямал овладя и опита нов удар, но кълбото профуча в страни.

След това в 80-ата минута Нико Уилямс получи добро центриране и стреля с глава, но в ръцете на вратаря.

Две минути по-късно последва нов шанс за гостите като Хоселу стреля отблизо с глава, но и той не успя да намери очертанията на вратата.

В крайна сметка Сърбия удържа финалния натиск на съперника си и взе ценна точка в актива си. Следващият мач на тима е с Дания като гост. Испания също едва ли твърде много ще съжалява за това реми и ще съсредоточи всички сили към следващия си двубой в турнира срещу Швейцария.