11 години по-късно: Роналдо загуби от същите играчи, на които даде път към футбола

Суперзвездата Кристиано Роналдо и националния отбор на Португалия допуснаха шокираща загуба с 0:2 от дебютанта Грузия в последния двубой на двата тима от група F на Евро 2024.

Страхотна Грузия шокира Португалия за исторически триумф и класиране

Оказа се обаче, че това не е била първата среща на Роналдо с голяма част от националите на Грузия, които го победиха снощи. В часовете преди мача в социалните мрежи се появиха любопитни кадри, в които се вижда как през 2013 година именно Кристиано открива академията на Динамо Тбилиси. Оказва се, че в състава на Вили Саньол има цели 11 футболисти, които са продукт на въпросната школа. Сред снималите се с португалския нападател на откриването дори е звездата на грузинците Хвича Кварацхелия, който снощи се разписа още във втората минута на двубоя. Самият CR7 престоя на терена минути, но не успя да вкара попадение в трета поредна среща и така за първи път в кариерата си приключи групова фаза на турнир без отбелязан гол.

Също така след победата именно Кварацхелия взе фланелката на Роналдо от двубоя. С това се похвали крилото на Наполи, качвайки снимка в Инстаграм на получената фланелка и наградата си за Играч на мача. “Мечти” беше краткият коментар на Хвича към снимката.

Битката започна!
Докажи, че познаваш шампионата на Стария континент и спечели посещение на мистичния Анфийлд!