Словакия показа мускули преди Евро 2024

Словакия записа изразителна победа с 4:0 над Уелс в последната си контролна среща преди Евро 2024. Домакините на стадион " Антон Малатинскехо" в Търнава показаха самочувствие и голова мощ и дадоха заявка за силно представяне на финалите в Германия.

Словакия можеше да поведе още в 25-тата минута, но гол на Давид Ханцко бе отменен заради засада.

Все пак откриването на резултата не закъсня. В 45-тата минута Юрай Куцка шутира от дистанция и след рикошет кълбото изненада вратаря и се озова в мрежата за 1:0.

В 56-ата минута резултатът бе удвоен. Давид Ханцко центрира остро във вратарското поле, където Роберт Боженик бе на правилното място, за да засече кълбото в мрежата за 2:0.

В 60-ата минута резултатът стана класически. Топката бе центрирана в пеналта, Лукаш Хараслин опита акробатичен удар, който не се получи по най-добрия начин, но пък топката рикошира в тялото на Итън Ампаду и влезе във вратата за 3:0.

Крайното 4:0 оформи Ласло Бенеш с далечен изстрел в 90-ата минута на двубоя.

Така Словакия отива в Германия с голямо самочувствие и вече чака с нетърпение първия си мач, който ще бъде срещу състава на Белгия на 17 юни.

Битката започна!
Докажи, че познаваш шампионата на Стария континент и спечели посещение на мистичния Анфийлд!