Белгия с убедителна победа, но контузии притесниха Тедеско

Белгия спечели с 3:0 срещу Люксембург в последната си контрола преди Евро 2024. Срещата обаче донесе и притеснения за Доменико Тедеско, тъй като Тома Мюние получи контузия и се наложи да бъде сменен още в 16-ата минута. Аксел Витсел също напусна с травма.

Белгийците започнаха вихрено срещата и още в третата минута Кевин Де Бройне създаде добра възможност за Ромелу Лукаку. Неговият удар бе спасен от вратаря. Секунди по-късно нападателят стреля във външната страна на мрежата. Контузията на Мюние сякаш спря устрема на домакините. Тросар не успя да стигне до една топка, а Лукаку пропусна добър шанс след половин час игра.

Лукаку откри резултата малко преди почивката от дузпа, отсъдена след пробив и падане на рекордьора по голове за "червените дяволи" в наказателното поле. След почивката той стигна до втори гол, след отлична работа на Жереми Доку, който го намери пред опразнената врата. Малко по-късно Лукаку пропусна да стигне до хеттрик, след като отново бе изведен от играча на Манчестър Сити. Блестящо изпълнение на Леандро Тросар пък доведе до третия гол. Той овладя дълго подаване и с удар от въздуха не остави шансове на вратаря.