Бъдещите съперници на Германия и Франция не впечатлиха във финалната си проверка

Отборите на Швейцария и Австрия записаха скучно 1:1 в Санкт Гален в последната контрола и за двата състава. Двата тима ще са противници съответно на Германия и Франция на започващото след дни Европейско първенство, заради което беше интересно да се види в какво състояние се намират.

Алпийските съперници изиграха прилично първо полувреме, в което си размениха по едно попадение, но след това решиха да съхранят сили и не се отличиха с нищо стойностно, завършвайки само с един точен удар общо за вторите 45 минути.

Иначе Кристоф Баумгартнер изведе гостите напред още в 5-ата минута, когато излезе сам срещу вратаря Ян Зомер. Неубедителна намеса на другия страж Хайнц Линднер в 26-ата позволи на Силван Видмер да изравни.

“Кръстоносците” започват битките по германските терени с двубой срещу Унгария на 15 юни, а след това в групата си ще спорят още с Шотландия и Бундестима.

За австрийците това беше първо реми след шест поредни успеха. На финалите те стартират срещу французите на 17 юни, а после ще премерят сили още с Полша и Нидерландия.