Националите с тренировка 4 часа след победата над Иран

Селекционерът Джанлоренцо Бленджини не остави много време за почивка на мъжкия национален отбор на България след успеха над Иран с 3:2 гейма във Фукуока, Япония. По-рано днес "лъвовете" постигнаха втора победа от тазгодишния турнир Лига на нациите, като спечелиха третата си среща от втората седмица на надпреварата при мъжете.

България с втора победа във VNL! Фантастични Илия Петков и Аспарух Аспарухов

Двубоят с иранците се игра в 14,00 часа местно време (б.р. 6,00 българско) и продължи точно 2 часа и 22 минути. След победната точка италианският треньор отново събра целият състав на разговор на терена и насрочи тренировка 4 часа по-късно. В заниманието той раздели селекцията си на две групи, като едната част бе във фитнеса, а другата работи с топка в зала.

България се изкачи нагоре в световната ранглиста

България има 5 точки в актива си в Лигата на нациите и запази 14-о място във временното класиране. Успехът над Иран ни донесе 6,81 точки за световна ранглиста на Международната федерация по волейбол (FIVB), а така се изкачихме с една позиция нагоре – до 19-о място (165,66 точки).

Джанлоренцо Бленджини: Имахме тежък мач срещу Иран, но се борихме до края и победихме

Родни национали пък заемат водещи позиции в индивидуалните класации. Номер 1 на постовете си са двама родни състезатели – Алекс Грозданов и Мартин Божилов.

Капитанът Алекс Грозданов е водач при при блокировачите с 19 точки, като има една повече от Бруно Лима (Аржентина) и Хавиер Консепсион (Куба). Мартин Божилов, който е един от най-опитните, а и най-стабилно представящи се в състава, е лидер при посрещачите със своите 33.59%.

Симеон Николов: Във всеки мач трябва да даваме всичко от себе си, за да играем като отбор и да ставаме по-добри

В подножието на върха при разпределителите е Симеон Николов. 17-годишният национал (вторият най-млад волейболист в Лигата на нациите този сезон) е втори със 157 успешни подавания. В Топ 5 попада и още един национал. Със своите 8 аса Аспарух Аспарухов се нарежда сред най-добрите изпълнители на начален удар.

Утре (8 юни) е почивен състезателен ден за България. Последният ни мач във Фукуока е в неделя (9 юни). В него излизаме срещу непобеденият състав на Словения. Срещата е с начало 13,30 часа наше време.

Снимки: volleyballworld.com