Джанлоренцо Бленджини: Имахме тежък мач срещу Иран, но се борихме до края и победихме

Селекционерът на мъжкия ни национален отбор Джанлоренцо Бленджини сподели след много трудната победа над Иран с 3:2 гейма в Лигата на нациите, че са имали тежък мач, но са се борили до края и са победили. Бленджини допълни, че за разлика от предишните срещи, в тази играчите му са показали постоянство.

България с втора победа във VNL! Фантастични Илия Петков и Аспарух Аспарухов

"Имахме тежък мач срещу Иран, но се борихме до края и победихме. Това беше много труден мач като всички от Лигата на нациите. Не започнахме добре днес, защото дадох твърде много свобода на разпределителя ни. В първия гейм, когато излязохме игрите, не бяхме готови, но след това подобрихме играта си. Борихме се с характер и с нещо повече до края на мача", каза Бленджини пред официалния сайт на иранската федерация.

България се изкачи нагоре в световната ранглиста

"Повечето ни играчи са млади и трябва да се научат на постоянство. Мачовете срещу Полша, Германия и другите отбори, които по принцип са по-добри от нас както като опит, така и като състав, носи този опит. Играхме равностойно срещу тях един-два гейма и след това спряхме. Нашата цел да бъдем постоянни и да показваме най-доброто си ниво. Ако не е достатъчно за победа, добре, но трябва да го правим. Показахме постоянство в този мач. В първия гейм не беше така, но в следващите четири части играхме на едно и също ниво. Играхме силно и спечелихме в трудните ситуации. Дори когато загубихме четвъртия гейм, започнахме петия с добра настройка, която ни доведе до победата", призна още селекционерът на България.

Снимки: volleyballworld.com