Кристиано Роналдо прати в историята още един голов рекорд

Суперзвездата Кристиано Роналдо записа ново впечатляващо постижение срещу името си. Португалецът вкара две попадения за победата на Ал-Насър с 4:2 над Ал-Итихад в последния кръг от първенството на Саудитска Арабия и завърши сезона като топреализатор с 35 гола. По този начин 39-годишният нападател подобри рекорда за най-много голове в рамките на една кампания в местната лига. До днес първи в тази класация беше Абдерразак Амдала със своите 34 гола през сезон 2018/19.

Роналдо откри резултата в самия край на първото полувреме, а в 69-ата минута се разписа отново и изрази бурно радостта си. Бившият ас на Спортинг (Лисабон), Манчестър Юнайтед, Реал Мадрид и Ювентус вече има 50 гола на клубно ниво във всички турнири през сезона. Той е и първият футболист, който става голмайстор в първенствата на 4 различни държави.

Втори след Кристиано при топстрелците в Саудитска Арабия остана Александър Митрович. Сръбският национал наниза 28 гола за шампиона Ал-Хилал. Митрович дълго време беше лидер в голмайсторската листа, но пропусна няколко мача на тима си през април заради контузия, а това съвпадна с убийствената форма на Роналдо, който има поне 40 гола в 21 поредни сезона и общо 893 в кариерата си.

Ал-Насър доминираше до почивката, но взе аванс чак в добавеното време на първата част, когато Мохамед Ал-Фатил изведе Роналдо, той овладя топката на гърди и с левия крак я прати в мрежата. С влизането на Отавио на мястото на Садио Мане атаките на домакините станаха още по-опасни. В 66-ата минута Суайлем Ал-Менхали от Ал-Итихад получи червен картон за нарушение срещу Кристиано, което допълнително усложни задачата на отбора, воден от Марсело Гаярдо.

В 69-ата минута Марсело Брозович намери Роналдо и той удвои преднината на Ал-Насър с рекордния си 35-ти гол в СПЛ. Малко след това ветеранът беше заменен от наставника Луиш Кастро, за да е максимално отпочинал за предстоящия финал за Кралската купа на шампионите срещу Ал-Хилал на 31 май.

Резултатът стана 3:0 в 79-ата минута, когато Абдулрахман Гариб се разписа от дузпа. След този гол домакините се отпуснаха и в края на редовното време Фарха Ал-Шамрани намали, а във втората от добавените 8 минути Фабиньо върна още едно попадение. Бившият халф на Ливърпул пропусна дузпа, но след това не сбърка при добавката. Точка на спора сложи Мешари Ал-Немер в последните секунди.

Ал-Насър завърши сезона на второ място с 82 точки, цели 14 по-малко от Ал-Хилал. Днес отборът на Жорже Жезус се наложи с 2:1 при визитата си на Ал-Уехда, а победата донесе Митрович в добавеното време. На трета позиция финишира Ал-Ахли, който също взе квота за Азиатската Шампионска лига. Ал-Итихад остана на петата позиция.

Битката започна!
Докажи, че познаваш шампионата на Стария континент и спечели посещение на мистичния Анфийлд!