Олимпиакос грабна бронза в Евролигата

Олимпиакос победи с 87:84 (24:16, 24:21, 18:25, 21:22) Фенербахче в мача за бронзовите медали в Евролигата, изиграл се тази вечер в зала „Юбер Арена“ в Берлин.

Обещанието на Атаман е факт: Панатинайкос детронира Реал и вдигна седмата си титла от Евролигата

ПЪРВА ЧАСТ

След три минути игра Олимпиакос поведе с 5-2 след тройка на Айзея Кенън и кош на Костас Папаниколау. От другата страна Дайшон Пиер отговори с 2 точки в коша на гръцкия гранд. Сертач Шанли намали пасива на Фенербахче на 1 точка (4-5), но нова тройка на Кенън вдигна отново разликата на 4 точки (8-4), при оставащи 5 минути до края на частта. Калатес вкара 2 точки и беше фаулиран, като успя да реализира и наказателния удар, за да стопи разликата само до точка (7-8). Алек Питърс отново вдигна до 3 точки, но Дайшон Пиер отново я направи точка. Отново Пиер, но с тройка даде преднина на "фенерите" (12-10), при оставащи малко повече от 3 минути до края. Никола Милутинов изравни резултата (12-12). Нова тройка на Пиер даде аванс от 3 точки на неговия тим (15-12). Милутинов свали до точка (14-15), а веднага след това Костаас Папниколау вкара тройка, за да вдигне разликата до 2 точки в полза на Олимпиакос (17-15), а след това разликата се вдигна и до 4 точки (19-15) след кош на Найджъл Уилямс-Гос. МакКисик се появи в игра и веднага се разписа с три точки, за да даде преднина от 5 точки на своя тим, при оставащи 41 секунди до края. А след 10 минути игра резултатът беше 24-17 в полза на Олимпиакос.ПОСЛЕДНА ЧАСТ

ВТОРА ЧАСТ

Олимпиакос продължава да трупа аванс пред съперника си, като той достигна до 10 точки (27-17), след кош на Шак МакКисик. Фенербахче успя да стопи разликата до 6 точки (21-27), след около 2 минути игра. Найджъл Уилямс-Гос вкара две точки и си изпроси нарушение, с което увеличи разлиакта отново до 9 точки. "Фенерите" намалиха на 7, а бързо след това тройка на Тайлър Дорси стопи преднината на Олимпиакос само до 4 точки (30-26). Въпреки че разликата падна само до точка, "червено-белите" отново успяха да увеличат аванса си на 4 точки след тройка на Янулис Ларендзакис. 5 минути преди почивката отново баскетболистите на Йоргос Барцокас поведоха с 6 точки (35-29). Символичните домакините успяваха да поддържат комфортна дистанция от съперника си, като при оставащи 2 минути до края на частта разликата отново стана 8 точки (41-33). Никола Милутинов бързо я направи 10 точки (43-33). На почивката двата отбора се оттеглиха при резултат 48-37 в полза на гръцкия гранд.

ТРЕТА ЧАСТ

Още в началото на частта "гърците" вдигнаха разликата до 12 точки (39-51). Малко след това Фенербахче намали до 10 точки. Тройка на Томас Уолкъп увеличи аванса до 13 точки, а забивка на Дайшон Пиер го намали на 11. След 5 минути игра разликата падна до 10 точки в полза на символичните домакини. Скоти Уилбекин пък наниза тройка, за да стопи пасива на своя тим на 7 точки. Сертач Шанлъ намали до 4 точки (54-58), а след това и само до точка. Алек Питърс обаче вдигна разликата до 4 точки. Тройка на Скоти Уилбекин стопи пасива на "фенерите" до 1 точка. 59 секунди преди края Дайшон Пиер даде точка аванс на турския гранд (62-61). Веднага след това Уилямс-Гос отново даде предимство от точка на Олимпиакос, а тройка на Ларендзакис го направи 4 точки преди влизането в заключителните 10 минути на срещата (66:62).

ПОСЛЕДНА ЧАСТ

Още в първите секунди Алек Питърс вдигна разликата до 10 точки (72-62), вкарвайки две поредни тройки. Разликата падна до 6 точки, но Алек Питърс я вдигна на 9 с нова точна стрелба от далечно разстояние, при оставащи малко повече от 7 минути до края. Марко Гудурич намали пасива на своя тим на 7. Двата тима продължават с надлъгването кош за кош. Джонатан Мотли намали изоставането на "фенерите" на 5 точки при по-малко от 5 минути до края на мача. Веднага след това Олимпиакос отново вдигна разликата с 2 точки (80-73). Тройка на Шакийл МакКисик направи резултата 83-73. В последните секунди Фенербахче свали разликата до 3 точки. Сертач Шанлъ вкара тройка, но в крайна сметка се оказа, че стрелбата му не е била във времето и Олимпиакос грабна бронза.

Алек Питърс беше най-резултатен за Олимпиакос с 20 точки, Найджъл Уилямс-Гос се разписа с 12 точки, по 10 вкараха Никола Милутинов и Янулиас Ларендзакис.

За Фенербахче Дайшон Пиер реализира 19 точки, 16 добави Скоти Уилбекин.

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

ОЛИМПИАКОС: Томас Уолкъп, Айзея Кенън, Мустафа Фал, Костас Папаниколау, Алек Питърс

ФЕНЕРБАХЧЕ: Скоти Уилбекин, Сертач Шанлъ, Найджъл Хейс-Дейвис, Дайшон Пиер, Ник Калатес

Снимка: euroleague.net

Гръцки ултраси се млатиха в Берлин, има много ранени

На финала пък ще се изправят отборите на Панатаинайкос и Реал Мадрид от 21:00 часа.