Впечатляващ обрат за Бока в "Торнео Betano"

Аржентинският гранд Бока Хуниорс записа първа победа в първенството през този сезон, след като направи впечатляващ обрат в гостуването на Сентрал Кордоба във втория кръг на “Торнео Betano”. “Генуезците” губеха с 0:2 на почивката, но след страхотно второ полувреме записаха три точки и успех с 4:2.

Родриго Атенсио (3) и Матео Санабрия (45) бяха точни за домакините, които бяха загубили миналата седмица с 0:3 от Ривър Плейт, на старта на шампионата.

Игнасио Фернандес (47, 90 ) и Мигел Мерентиел (52, 80) пък отбелязаха по два гола след почивката за “синьо-жълтите”.

Шесткратният първенец на Южна Америка стартира сезона с поражение 0:1 от Белграно, а три минути след старта на мача в Кордоба грешка на Серхио Ромеро, който бе капитан в този мач, се оказа решаваща, за да успеят домакините да поведат.

Секунди преди края на първата част Санабрия засече отблизо удар с глава на своя съотборник и даде комфортна преднина на своя тим.

След почивката играчите на Диего Мартинес излязоха преобразени и Фернандес намали още с 47-ата минута, като това бе първото попадение на Бока в първенството за сезона, като моментната голова разлика бе 0:3 след първите три полувреме от шампионата.

Уругваецът Мигел Мерентиел блесна с два гола в отсъствието на Единсон Кавани, като първо изравни в 52-ата минута, след което донесе пълен обрат в 80-ата минута. Нисичкият нападател бе на сантиметри и от хеттрик, но техничния му удар в 90-ата минута се отби в горната греда, а при добавката Фернандес също се разписа за втори път в мача и донесе запомняща се победа на Бока Хуниорс.

Така Бока за едно полувреме записа първи три точки и излезе с положителна голова разлика в първенството.