Бока Хуниорс на колене още на старта в Аржентина

Отборът на Бока Хуниорс започна новия сезон в местното първенството - “Torneo Betano” с поражение при гостуването на Атлетико Тукуман. Играчите на Диего Мартинес, които бяха без звездата си Единсон Кавани, отстъпиха с 0:1 и напълно заслужено загубиха. Попадението бе дело на Матео Корнел в 29-ата минута.

Домакините стартираха силно срещата и още в петата минута вкараха гол, който бе отменен след намесата на ВАР заради засада. Благодарение на капитана на “генуезците” Серхио Ромеро домакините имаха само един гол преднина на почивката.

Втората част Атлетико направи нов сериозен пропуск, а чак в 82-ата минута Мигел Мерентиел пропусна най-добрата възможност за гранда от Буенос Айрес.

Тогава вратарят Томас Дуро спаси и донесе важните три точки на светлосините от Сан Мигел де Тукуман. Това е второ голямо разочарование за Бока през последните две седмици, след като преди 15 дни "синьо-жълтите" отстъпиха на дузпи от Естудиантес полуфинала за Купата на Лига Професионал.