Ривър Плейт започна ударно защитата на титлата си в Аржентина

Аржентинският шампион Ривър Плейт стартира защитата на титлата си ударно. “Милионерите” разбиха с 3:0 Сентрал Кордоба в първия мач от елита на Аржентина, който вече се казва “Torneo Betano”. Факундо Колидио (6,30) и Езекиел Марко (86) бяха точни за “червено-белите”. Пред препълнените трибуни на “Монументал” играчите на Мартин Демикелис не оставиха шансове на своя противник, който имаше късмета, че получи само три попадения във вратата си.

(АРХИВ) Betano стана спонсор и на елитната дивизия в Аржентина

Бившият играч на Интер Колидио вкара гол още във втората минута, който бе отменен поради засада, но в шестата минута даде аванс на своя отбор. В 24-ата минута гостите останаха с човек по-малко след директен червен картон на Сантиаго Лакиадин, който фаулира Клаудио Ечевери  на границата на накаазтелното поле.

Това помогна още повече на устремения тим на домакините, който 30-ата минута увеличи преднината си, а този път Колидио бе точен с глава вкара. Бившият играч на Тигре се размина с хеттрик в 50-ата минута, когато нацели горната греда.

Пет минути преди края на мача превъзходен гол на Езекиел Марко, който прати топката в горния ляв ъгъл на гостите с бомбен удар от 20 метра, оформи крайното 3:0.

Така над 84 000 фенове на "милионерите" останаха доволни от видяното в първия кръг на първенството, в което клубът ще търси своята рекордна 39-та титла на страната.