Домакински провал изхвърли Шльонск на Алекс Петков и Симеон Петров от битката за титлата

Лидерът след есенния полусезон в полската Екстракласа Шльонск допусна сензационна загуба от почти сигурния изпадащ Рух (Хожув) и окончателно се прости с шансовете си да стане шампион. Отборът на Алекс Петков и Симеон Петров отстъпи с 2:3 у дома и е трети в класирането, на 5 точки зад лидера Ягелония.

Двамата българи отново бяха титуляри и останаха на терена през всичките 90 минути. Петков получи жълт картон преди почивката и ще бъде наказан за двубоя с ЛКС Лодз следваата седмица.

Шльонск наложи натиск в началните минути, но Рух поведе с гол на Сома Новотни и това сериозно обърка плановете на домакините от Вроцлав. В 27-ата минута Томаш Войтович получи достатъчно пространство в наказателното поле и удвои в полза на гостите. Третия гол за Рух вкара Михал Феликс четвърт час преди края. Шльонск не се отказа и атакуваше до последно. Ерик Експосито в 86-ата минута и Егор Маценко в 92-ата върнаха две попадения, но за повече нямаше време.

В друг мач днес Гурник (Забже) разгроми ЛКС Лодз с 4:1, а един от головете реализира бившият халф на Левски Фелипе Нашименто. Ветеранът Лукас Подолски се появи за домакините през второто полувреме, а с победата Гурник измести Шльонск от втората позиция. Двата тима имат по 51 точки, а с толкова е и Лех (Познан), който утре посреща Краковия.