Balkan Grand Prix 6

Шльонск с Петков и Петров отново стъпи накриво

Отборът на Шльонск (Вроцлав) допусна втора поредна загуба в полската Екстракласа. Тази вечер тимът на Алекс Колев и Симеон Петров падна с 0:1 у дома от Стал (Миелец) в срещата между двата тима от 21-вия кръг. Петков изигра пълни 90 минути в мача, докато Петров влезе като смяна в 87-ата минута на мястото на Матиас Науел.

Стал стигна до успеха с гол в самия край на първото полувреме. Илия Шкурин порази вратата на домакините след заучено разиграване след фаул, с което изненада защитата на съперника.

Тази загуба попречи на Шльонск поне временно да си върне първото място в класирането. Тимът остава на 2-рата позиция с 41 точки, колкото има и лидерът Ягелония, но той е и с мач по-малко. Стал пък заеми 8-ото място с 28 точки.