Шльонск на Алекс Петков и Симеон Петров отстъпи първото място в Полша

Лидерът в полската Екстракласа след първия полусезон Шльонск започна втория дял с домакинско поражение от Погон - 0:1. Алекс Петков беше титуляр за тима от Вроцлав, а привлеченият през зимната пауза Симеон Петров остана на пейката.

Загубата свали Шльонск от върха в класирането. Отборът на Яцек Магиера има 41 точки, а също с толкова, но с по-добра голова разлика е новият водач Ягелония. Погон излезе на пето място с 33 точки.

Мачът на "Тарчински Арена" беше равностоен, като Шльонск пропусна повечето си положения до почивката. След нея Погон също започна да атакува опасно и така се стигна до 73-ата минута, когато Фредрик Улвестед се възползва от асистенция на ветерана Камил Гросицки и донесе победата на гостите.

В другите два мача днес Варта (Познан) се наложи с 2:1 над Ракув, а Видзев (Лодз) загуби с 1:3 от Ягелония.