Динамо (М) нанесе четвърта поредна загуба на тима на Матео Стаматов

Пари (Нижний Новгород) допусна четвърта поредна загуба в руската Премиер лига. Отборът на Матео Стаматов отстъпи с 1:4 у дома на Динамо (Москва) и заема 10-о място в класирането, на 5 точки над зоната на застрашените от изпадане. Стаматов беше титуляр, но още на почивката старши треньорът Сергей Юран го смени с Николоз Кутателадзе.

Подобно на днешния си съперник, и Динамо загуби предишните си три мача в първенството. Московчани излязоха напред в 31-ата минута с гол на Константин Тюкавин, а в 44-ата минута се разписа и Даниил Фомин, отново след асистенция на Хорхе Караскал. Роберто Фернандес (57') и Битело (66') решиха всичко в полза на динамовци, а домакините стигнаха само до почетно попадение, дело на Николай Калинский от дузпа в 90-ата минута.

Победата изкачи Динамо на трето място в класирането с 41 точки. Начело е Зенит, който не сгреши в домакинството си на Оренбург и спечели с 1:0. Минималния успех на питерци донесе Клаудиньо. Бразилският халф се разписа в 23-ата минута след комбинация с Матео Касиера. Това беше трета поредна победа за Зенит. Отборът на Сергей Семак води с 4 точки пред втория Краснодар, който в този кръг надви Факел (Воронеж) с 2:0.

Спартак (Москва) изигра един от най-силните си мачове през сезона и разгроми Ростов с 5:1. Над всички на терена беше Хесус Медина. Парагвайският национал отбеляза два гола и подаде за още един. Другите попадения за тима на Владимир Слишкович вкараха Даниил Хлусевич, Кристофър Перейра и Тео Бонгонда. За домакините точен беше Егор Голенков. С победата Спарак се придвижи до 4-ото място с актив от 38 точки, колкото има и Локомотив (Москва). Ростов е 8-и с 34 пункта.

Сочи навакса пасив от два гола срещу Урал и стигна до равенство 2:2, но остава на дъното в таблицата с 19 точки. Алексей Ионов реализира и двата гола за гостите от Екатеринбург, а за Сочи се разписаха Саул Гуарирапа и Александър Юкич в заключителния четвърт час. Със спечелената точка Урал се намира на 13-ата позиция, непосредствено пред Балтика и Ахмат.

В следващия мач голямото дерби е между столичните ЦСКА и Спартак, а в сбблъсък на дъното един срещу друг ще се изправят Ахмат и Сочи.