Стаматов влезе при загуба на Пари НН, грешни стъпки за Зенит, ЦСКА (М) и Спартак (М)

Матео Стаматов игра едно полувреме за Пари (Нижний Новгород), а отборът му загуби с 0:2 визитата си на Балтика от 22-ия кръг на РПЛ. Българският защитник се появи на почивката, заменяйки Дмитрий Стоцкий. Димакините от Калининград нанесоха своя удар в края на първото полувреме с попадения на Жоел Фамайе и Виталий Лисакович. В 85-ата минута Кирил Гоцук от Пари НН получи червен картон.

Първото поражение през пролетта остави тима на Стаматов на 10-о място в класирането с актив от 28 точки, а Балтика се намира на предпоследната 15-а позиция със 17 пункта.

Шампионът Зенит стигна само до 1:1 като гост на Криля Советов. Домакините от Самара поведоха в 26-ата секунда чрез Владислав Шитов, който отбеляза най-бързия гол от началото на сезона. В средата на първата част новото попадение Артур изравни за Зенит, а след почивката питерци не успяха да стигнат до победата, въпреки няколкото чисти положения пред вратата на Иван Ломаев. Равенството увеличи аванса на Зенит пред втория Краснодар на 2 точки, но "биковете" са с мач по-малко.

ЦСКА (Москва) пропусна да се доближи до третия Динамо (Москва) след равенство 2:2 на терена на последния в подреждането Сочи. "Армейците" поведоха с 2:0 след автогол на Дмитрий Чистяков и попадение на Антон Заболотний, но Саул Гуарилапа и Мартин Крамарич донесоха ценна точка на Сочи в битката за оцеляване. Домакиите дори можеха да направят пълен обрат, но ветеранът Игор Акинфеев спаси ЦСКА.

Спартак (Москва) отново разочарова феновете си, този път с нулево равенство на собствен терен срещу Урал. Това беше трети пореден мач без победа за "червено-белите", които създадоха повече положения, но вратарят на Урал Иля Помазун ги отчая с намесите си. В класирането Спартак е 5-и с 32 точки, а Урал е в зоната на застрашените от изпадане с 20.

Утре е дербито на кръга между Локомотив (Москва) и Краснодар, както и двубоите Факел (Воронеж) - Оренбург и Рубин - Ахмат.

Sportal.bg вече и във Viber, последвайте ни!