Ковачев не помогна на Ахмат в кавказкото дерби

Светослав Ковачев игра около четвърт час за Ахмат при гостуването на Рубин, загубено с 1:2. Дербито на Кавказ от 22-ия кръг на РПЛ премина равностойно, но домакините от Казан се възползваха по-добре от шансовете си пред вратата на съперника и записа първи успех през пролетта.

Лазар Ранджелович даде преднина на Рубин в 12-ата минута след пас на Мирлинд Даку, който пък удвои аванса на домакините в 35-ата минута. След почивката попадение на Лечий Садулаев от гостите беше отменено заради засада, а Лукаш Ловат все пак върна един гол, но чак в добавеното време.

В класиранто Рубин е 7-и с 32 точки. Отборът на Рашид Рахимов е вкарал само 20 гола от началото на сезона, но се задържа в горната половина на таблицата. Ахмат е 12-и, непосредствено над зоната на изпадащите. Тимът от Грозни има 20 токчи, а със същия актив са още Урал и Оренбург.

Оренбург записа четвърти пореден мач без загуба, след като направи нулево равенство при визитата си на Факел. И двата отбора играха твърде предпазливо и логично двубоят завърши без попадения. По този начин домакините от Воронеж се задържаха на 11-ото място с 26 точки, а Оренбург е 14-и с 20.

В дербито на кръга Локомотив (Москва) и Краснодар не можаха да се победят - 1:1. "Железничарите" изравниха десетина минути преди края и попречиха на гостите да изместят Зенит от върха в класирането.

Краснодар поведе още в началото с автогол на Тимур Сулейманов. "Биковете" пропуснаха да няколко чисти положения и бяха наказани от Максим Глушенков, който донесе точката на Локомотив след асистенция на Владислав Сарвели.

Краснодар още няма победа след подновяването на сезона, но същото важи и за Локо. "Червено-зелените" заемат 5-а позиция в класирането с актив от 33 точки, колкото има и ЦСКА (Москва).

Sportal.bg вече и във Viber, последвайте ни!