Ясни са полуфиналите в Шампионската лига

Четвъртфиналите на Шампионската лига предложиха нова порция вълнуващи сблъсъци с марка от най-висок европейски футбол.

Спечели билет за двама за финала на Шампионската лига

Станахме свидетели на резултатни срещи с няколко обрата, след които станаха ясни и полуфиналните двойки от “турнира на богатите”.

Двойката, която ще определи първият финалист е тази между отборите на Борусия (Дортмунд) и Пари Сен Жермен.

Германците стигнаха до 1/2-финал в "турнира на богатите" за първи път от ерата на Юрген Клоп след фамозен обрат срещу Атлетико Мадрид. "Дюшекчиите" спечелиха първата среща с 2:1, но момчетата на Един Терзич се завърнаха в реванша с гръмка победа с 4:2.

Изключителна драма прати Борусия (Д) на полуфинал в ШЛ, сълзите са за Атлетико

Френските шампиони извоюваха мястото си на полуфинала след не по-малко тежък сблъсък срещу отбора на Барселона. "Блаугранас" се наложиха с 3:2 в първия мач, но на реванша в Испания Мбапе и компания се развихриха за победа с 4:1.

Барселона се срина в реванша, ПСЖ е на 1/2-финал след страхотен обрат

Другият тим, който ще спори за отличието ще бъде определен между съставите на Реал Мадрид и Байерн (Мюнхен).

"Баварците" стигнаха до финалната четворка след два много по-трудни мача срещу тима на Арсенал, като първият двубой в Лондон завърши при равенство 2:2, а на реванша в Германия гол на Кимих днесе победа с минималното 1:0.

Байерн спечели тактическото надлъгване срещу Арсенал и е на полуфинал

"Белият балет" мина през не по-малко тежки моменти и взе реванш срещу Манчестър Сити за миналогодишното унизително отпадане. И двата мача завършиха при равен резултат, като в Мадрид резултатът бе 3:3, а в Манчестър 1:1 и в крайна сметка момчетата на Карло Анчелоти триумфираха след изпълнение на дузпи.

Реал Мадрид издържа 120-минутен натиск, а после детронира Манчестър Сити след дузпи