ФК Сливен повали Сокол в зрелищна битка за спасение

В Сливен, едноименния тим надигра Сокол (Марково) с 5:2 и затегна интригата на дъното. Срещата е от 28-ия кръг на Югоизточната Трета лига. Ударно начало на домакините с попадение на Иван Марев в 4-ата минута.

Постепенно „оранжевите“ заиграха по-спокойно и продължително разиграваха, търсейки празни пространства към вратата на Сокол. В края на първата част сливенския вратар спаси сигурен гол след удар на Александър Стойчев. Последният коригира мерника си и изравни в 50-ата минута. Само след 120 секунди обаче Иван Стоянов отново даде преднина на Сливен. Валентин Коев заличи пасива в 64-ата минута – 2:2. Домакините изиграха силни последни 20 минути, в които създадоха доста положения. Нанесоха двоен удар за 120 секунди с попадения на Марев и Петър Принджев в 71-а и 73-ата минута. Накрая Иван Стоянов реализира петото попадение.