Лудогорец разгроми Хебър и на реванша - на живо с отзивите от Пазарджик след 0:5

Германия развали празника на Дешан, Виртц вкара гол от съблекалнята

Германия спечели с 2:0 дългоочаквания сблъсък с Франция. Двата тима се изправиха един срещу друг в приятелски мач в Лион. Гостите успяха да стигнат до успеха с две попадения в началото на двете полувремена. Флориан Виртц вкара гол от съблекалнята само 7 секунди след началния съдийски сигнал, но една секунда не му стигна да изравни постижението на Кристоф Баумгартнер, който по-рано днес вкара за 6 секунди в мача между Словакия и Австрия. В 49-ата минута пък Кай Хавертц удвои преднината на Бундестима. Така германците развалиха празника на Дидие Дешан, за когото това бе мач №150 начело на "петлите".

Треньорът на домакините Дидие Дешан бе решил да заложи в стартовата единайсеторка на Усман Дембеле, Маркюс Тюрам и Килиан Мбапе в атака. В средата на терена пък действаше триото Орелиен Чуамени, Адриен Рабио и Уарен Заир-Емери.

Юлиан Нагелсман пък стартира мача с Кай Хавертц на върха на атаката и Флориан Виртц, Илкай Гюндоган и Джамал Мусиала зад гърба му. В ролята на опорни халфове пък бяха Тони Кроос и Роберт Андрих.

Срещата започна по абсолютно зрелищен начин. Гостите отбелязаха с първата си атака, само 7 секунди след началния съдийски сигнал. Флориан Виртц напредна и отправи истински снаряд извън наказателното поле, като с помощта на напречната греда оплете топката в мрежата за 0:1.

Първият шанс за Франция се откри през Тюрам в 20-ата минута, когато след рикошет в защитник топката се озова в краката му на границата на наказателното поле, той отправи нелош удар, но над вратата.

Две минути по-късно Мбапе получи топката на добра позиция в пеналта и стреля от воле, но встрани от вратата.

Sportal.bg вече и във Viber, последвайте ни!

В 25-ата минута отново Мбапе бе близо до гола. Той нахлу на скорост отляво и опита технично да прехвърли Тер Стеген, но вратарят внимаваше и спаси.

Натискът на домакините продължи и в 35-ата минута Усмен Дембеле стреля от малък ъгъл, Тер Стеген спаси, а при последвалото разбъркване и Адриен Рабио опита да вкара отблизо, но бе блокиран от защитник и изстрелът му отиде в аут.

Втората част отново започна с ранен шанс за Германия. В 46-ата минута Кай Хавертц бе изведен в наказателното поле, но ударът му бе встрани от вратата.

Три минути по-късно нападателят на Арсенал все пак успя да се разпише. Джамал Мусиала бе изведен зад защитата, финтира вратаря и от аутлинията върна назад към Хавертц, за когото остана да вкара в опразнената врата за 0:2.

Франция отговори с добра възможност пред Усман Дембеле в 55-ата минута, но ударът му мина на сантиметри до гредата.

Минута по-късно и Орелиен Чуамени опита късмета си от дистанция, но и той не успя да намери очертанията на вратата.

В ответната атака Роберт Андрих реши да стреля към вратата на Брис Самба, но го направи доста лоио и кълбото не притесни вратаря, преминавайки високо над напречната греда.

Стражът трябваше да се намесва решително в 79-ата минута, когато Мителщед се включи в атака и стреля опасно по земя, но Самба успя да се протегне и да избие топката.

Германия имаше нов шанс за гол в 81-вата минута, когато Томас Мюлер получи пред наказателното поле и стреля, но Самба се прояви с още едно чудесно спасяване.

Франция бе много близо до гола в 88-ата минута, когато Мителщед за малко да си отбележи автогол, след като не успя да изчисти едно центриране на Мбапе и топката дори се удари в ръката му и пое по посока на вратата, но в последния момент Антонио Рюдигер я изби в напречната греда и попречи да премине голлинията.

В добавеното време Оливие Жиру засече центриране отляво, но не успя да намери очертанията на вратата.

В крайна сметка Германия удържа победата и си върна настроението след двете поредни загуби от Турция и Австрия. За Франция пък това е първо поражение от 12 септември 2023 година, когато "петлите" отново паднаха от... Германия.