Петев и Университатя (Крайова) продължиха да се сриват

Отборът на Университатя (Крайова), воден от българския треньор Ивайло Петев, загуби тежко домакинството си на ФКСБ с 0:3 в среща от 23-ия кръг на румънската Суперлига. Поражението остави състава на бившия треньор на Лудогорец на петото място в класирането, докато съперникът е лидер с убедителна преднина от 11 точки пред втория Рапид (Букурещ).

Първото полувреме бе равностойно, но в самия му край домакините си причиниха главоболия сами, след като предизвикаха дузпа. Зад топката застана Дариус Ораян, който откри в осмата минута на добавеното време.

Непосредствено след почивката падна и втори гол във вратата на тима от Крайова, като този път в 50-ата минута Флоринел Коман направи преднината на своите комфортна.

Това в известен смисъл предреши и изхода от срещата, като в малко преди края на редовното време в 83-ата минута Давид Микулеску направи преднината на ФКСБ класическа, с което оформи и крайния резултата.

Поражението задълбочи кризата в отбора на Университатя (Крайова), като отборът на Ивайло Петев не познава вкуса на победата от 2-и декември или иначе казано от пет поредни шампионатни мача.