Мартин Минчев титуляр при разгромна загуба на Ризеспор от Галтасарай

Българският национал Мартин Минчев започна като титуляр в срещата от 29-ия кръг на турската Суперлига при гостуването на клубния си Чайкур Ризеспор срещу тима на Галатасарай, спечело от шампионите с разгромното 6:2.

Победата даде аванс от пет точки на върха на момчетата на Окан Бурук пред преследвача Фенербахче, който все още не е изиграл срещата си от кръга, докато отборът на Ризеспор е пети и изостава от местата, даващи право на участие в европейските клубни турнири.

Минчев остана на терена до 60-ата минута, когато бе заменен от Адолф Гаич.

Иначе шампионите взеха ранен аванс, като още в 9-ата минута Дерик Кьон откри резултата. В 31-ата Лукас Торейра удвои.

Гостите след това се вдигнаха и намалиха изоставането си, като Каспер Нилсен се разписа.

Sportal.bg вече и във Viber, последвайте ни!

Въпреки това шампионите шамаросаха съперника си още два пъти в малкото оставащо време до края на полувремето и предрешиха рано изхода от срещата. И двете попадения отбеляза Керим Демирбай, като върна аванса от два гола за своите в 40-ата минута, а след това направи преднината разгромна в изтичащите секунди на редовното време на първата част.

След почивката в 61-ата минута Ибрахим Олавоин намали изоставането на гостите, но подобно на случващото се през първото полувреме, домакините бързо вкараха ответен гол, като в 64-ата минута Керим Демирбай оформи своя хеттрик след точно изпълнена дузпа.

Крайният резултат бе оформен от голямата звезда на турския гранд - Мауро Икарди, който се разписа в 85-ата минута.