Мартин Минчев наказа Фенербахче, но отборът му допусна обрат

Българският национал Мартин Минчев отбеляза първия си гол за Ризеспор при домакинската загуба от Фенербахче с 1:3. Мачът се игра на подгизнал терен заради проливен дъжд. Минчев даде аванс на тима си в 27-ата минута, като направи това с хубав удар от наказателното поле след асистенция на Бабайде Давид Акинтола.

Гостите от Истанбул обаче направиха пълен обрат след почивката, като Сердар Дурсун изравни в 48-ата минута, а Един Джеко направи 2:1 в 65-ата минута. В добавеното време на срещата Душан Тадич подаде на Ирфан Кахевежи, който стреля, а след рикошет топката влетя за трети път в мрежата на домакините.

Минчев остана на терена до 77-ата минута, когато бе заменен от Митхат Пала.

Фенербахче е на първо място в класирането на турската Супер лига, като има точка аванс пред Галатасарай. Ризеспор е на шеста позиция с 36 точки, като е само на четири точки зад четвъртия Бешикташ.

В другите срещи днес Анталияспор и Истанбулспор завършиха 2:2, а Хатайспор и Сивасспор също не излъчиха победител - 1:1.

Утре Галатасарай може да се върне на върха в класирането, ако спечели визитата си на Анкарагюджю.

Sportal.bg вече и във Viber, последвайте ни!