Мартин Минчев и Ризеспор с тежка загуба в Самсун

Чайкур Ризеспор загуби с 0:3 гостуването си на Самсунспор в среща от 26-ия кръг на турското първенство. Мартин Минчев беше титуляр и остана на терена през всичките 90 минути, но отборът му продължи лошата си серия и в последните си 5 мача регистрира 4 поражения, като отбеляза само един гол, дело на българина срещу Фенербахче.

Самсунспор също не е сред тимовете в най-добра форма, но започна силно и поведе в 12-ата минута с гол на Рик ван Дронгелен. Нидерландският защитник наказа грешка в отбраната на гостите и прати една лошо отбита топка във вратата, пазена от Тарик Четин.

Второто попадение за домакините отбеляза Карло Холзе в 54-ата минута след асистенция на Мариус. Ризеспор пропусна положенията, а в 78-ата минута Оливие Нтчам реши всичко в полза на Самсунспор с точно изпълнена дузпа.

Поражението остави Ризеспор на 6-о място в класирането с 36 точки, а Самсунспор се изкачи до 10-ата позиция с 33.

Sportal.bg вече и във Viber, последвайте ни!