Болоня се развихри срещу Лече

Отборът на Болоня се затвърди като един от най-добрите домакини в Серия "А" през този сезон, след като спечели с убедителното 4:0 срещу гостуващия Лече в двубоя помежду им от 24-тия кръг на италианския елит. Така „рособлу“ удължиха поредицата си от седем мача (пет победи и две равенства) без загуба от този противник, който остава без успех в своя визита през този сезон.

Мачът започна чудесно за домакините, които поведоха още в петата минута, когато Сам Бойкема беше точен с шут отблизо след изпълнение на корнер за първия си шампионатен гол с екипа на Болоня. В 27-ата минута Рикардо Орсолини удвои аванса на отбора с шут от малък ъгъл, прокарвайки топката между краката на Владимиро Фалконе. В 49-ата минута Рикардо Калафиори направи дълъг рейд и накрая подаде топката на непокрития Орсолини, който с хубав шут вкара втория си гол в срещата.

В 81-вата минута „рособлу“ останаха с човек по-малко на терена, тъй като Калафиори го напусна с контузия след изчерпаните смени на тима. Въпреки това само минута по-късно неговите съотборници стигнаха до четвърти гол. Тогава дебютантът Йенс Одгор се възползва от груба грешка на противниковия капитан Федерико Басчирото, като му отне топката, напредна и със своя изстрел оформи крайното 4:0.

С тази победа четвъртият в класирането Болоня събра 39 точки и се изравни с четвъртия Аталанта преди днешното му гостуване на Дженоа. След десетата си загуба в първенството през сезона Лече продължава да се движи на 13-ата позиция с 24 пункта.

Снимки: Imago