Лече шокира Фиорентина с два гола в добавеното време

Фиорентина допусна изключително разочароваща загуба при гостуването си на Лече в първия мач от 23-ия кръг на Серия "А". Отборът на Винченцо Италиано водеше до самия край на редовното време, но получи два гола в продължението и отстъпи с 2:3. Победното попадение за Лече заби защитникът Патрик Доргу.

Поражението попречи на "виолетовите" да се завърнат в топ 4. Те останаха с 34 точки и делят шестата позиция с Лацио. Лече пък прекъсна серията си от три поражения и с актив от 24 точки се отдалечи от долните етажи на класирането.

Лече създаде повече възможности за гол до почивката и заслужено поведе в 17-ата минута, когато Реми Удин беше точен от пряк свободен удар. Малко преди това Мохамед Каба от домакините уцели греда. Гостите владееха топката по-дълго, но не създаваха никакви чисти положения.

Отговорът на Фиорентина дойде в 50-ата минута с гол на Роландо Мандрагора. Халфът се освободи пред наказателното поле и с много прецизен удар с левия крак прати топката в мрежата. В 68-ата минута гостите направиха пълен обрат. Лукас Белтран наказа недопустима грешка на вратаря на Лече Владимиро Фалконе и доближи "виолетовите" до победата.

Фиорентина държеше инициативата в двубоя, но се срина в последните минути. Първо Роберто Пиколи изравни с глава след лоша подредба на бранителите на гостите, а във втората допълнителна минута 19-годишният Доргу зарадва тифозите на "Виа дел Маре" с много красив гол с левия крак. Попадението беше първо за младока в Серия "А".

Фиорентина вече има три поредни загуби във всички турнири, след като преди седмица отстъпи с 0:1 на Интер, а преди това допусна поражение с 0:3 от Наполи за Суперкупата на Италия.

Снимки: Gettyimages