Болоня се изравни с топ 4 след голово шоу срещу Сасуоло

Отборът на Болоня надви тима на Сасуоло с 4:2 в среща от 23-тия кръг на италианската Серия “А”. Победата изравни състава, воден от Тиаго Мота с четвъртия Аталанта, докато “зелено-черните” останаха в опасна близост до отборите от зоната на изпадащите.

Още първото полувреме загатна за това, което предстои. Гостите откриха резултата в 14-ата минута с гол на Кристиан Торствед, но в 24-ата Матия Вити си вкара автогол. Малко по-късно в 34-ата минута Кристиано Волпато върна аванса на Сасуоло.

Първата половина от второто полувреме бе относително спокойна, а в заключителните 20 минути от двубоя домакините от Болоня изригнаха и в рамките на четвърт час нанизаха три попадения. Първо в 73-ата минута Джовани Фабиан изравни, а в 83-ата Люис Фъргюсън изведе своите за оърви път напред в двубоя. Последният пирон в ковчега на Сасуоло бе забит в 86-ата минута, когато Алексис Салемакерс оформи крайния резултат.