Лудогорец разгроми Хебър и на реванша - на живо с отзивите от Пазарджик след 0:5

Жирона не даде шанс на Райо и е на четвъртфинал

Отборът на Жирона продължава със страхотния сезон и демонстрира висок дух включително и в турнирните битки. Каталунците спечелиха сблъсъка си с Райо Валекано с 3:1 от 1/8-финалите в Купата на Краля и се класираха за най-добрите осем в състезанието.

И четирите гола паднаха през първото полувреме. Кристиан Стауни откри след само 15 минути игра, а малко по-късно бе отсъдена дузпа. Голмайсторът Стуани застана зад топката и отново преодоля стража на мадридчани Даниел Карденас в 19-ата минути. Съвсем скоро бе оформена и класиката с попадението на Дейли Блинд.

В 36-ата минута пък Ранди Нтека върна един гол за мадридчани, но след почивката гостите не успяха да разгърнат потенциала си, за да стигнат до обрат и се примириха с отпадането.

Това бе 16-и пореден мач за отбора на Жирона във всички турнири без поражение, като единствената загуба на възпитаниците на Мичел този сезон дойде на 30-и септември срещу тима на Реал Мадрид. Всички продължават да се питат докъде може да стигне сензацията на тази кампания?