Райо се промъкна напред за Купата на краля с два късни гола в продълженията

Райо Валекано стана поредният тим, който намери място на 1/8-финалите на Купата на краля. "Пчеличките" обаче трябваше да минат през доста трудно гостуване на Уеска, спечелено с 2:0 след продължения.

В редовното време двата тима не си отбелязаха голове, а и продълженията вървяха към нулево реми, което трябваше да прати мача в дузпи. Гостите обаче нанесоха своя удар в последните минути.

Sportal.bg вече и в WhatsApp, елате и вие!

Първо в 118-ата минута Оскар Валентин се разписа с глава отблизо, след като преди това Радамел Фалкасо също с глава отклони топката към него.

В 120-ата минута Иси Паласон подпечата успеха на "пчеличките". Той довкара една избита от вратаря топка и оформи крайното 0:2.