Жирона се препъна срещу най-слабия отбор в Ла Лига

Представящият се по изумителен начин от началото на сезона Жирона допусна грешка срещу най-малко очаквания противник в лицето на Алмерия, който е на последно място в Ла Лига без нито една победа. Срещата между двата тима от 20-ия кръг завърши 0:0 след неубедителни изяви на гостите от Каталуния.

Независимо от това Жирона вече е едноличен лидер с точка аванс пред Реал Мадрид, чийто двубой беше отложен заради участието на отбора на Суперкупата на Испания.

Футболистите на Мичел, които бяха вкарали по четири гола на Барселона и Атлетико Мадрид, изиграха най-слабия си мач. Те бяха надиграни от скромния съперник от Андалусия и трябва да са щастливи, че дори не загубиха.

От 80-ата минута Жирона дори беше с човек по-малко след директен червен картон на Алейш Гарсия за задържане на отскубващ се сам срещу вратаря футболист на домакините.

Играчите на лидера оставиха тези на Алмерия да отправят цели 20 удара към вратата, като някои от тях бяха много близо до гола. В същото време тези на Жирона само веднъж уцелиха рамката, като това се случи още през първото полувреме.