Жирона продължи с феноменалното представяне и за Купата на Краля

Жирона продължи да впечатлява, след като тимът се класира напред в турнира за Купата на Краля, след победа като гост с 2:0 над втородивизионния Елче в 1/16-финален мач от турнира. Головете за каталунците отбелязаха Дейли Блинд (37’) и Ян Коуто (67’). Така Жирона записа четиринадесет поредни срещи без загуба във всички турнири, а в тях има цели 12 победи в тях.

Първата добра възможност се откри за Жирона, когато в 10-ата минута Мигел Гутиерес стреля опасно от удобна ситуация, но вратарят на Елче Мигел Сан Роман улови. Домакините отвърнаха със ситуация 13 минути по-късно, като Джон Доналд стреля от границата на наказателното поле, но стражът на каталунския клуб Хуан Карлос се намеси. В 37-ата минута Жирона поведе. След центриране от пряк свободен удар младокът Джон Солис отклони с глава, а притичалият Дейли Блинд чукна топката в мрежата от непосредствена близост - 0:1.

Втората част Жирона продължи с по-добрата си игра. В 52-рата минута Валери бе близо до това да удвои аванса на гостите, но изстрелът му спасен от стража на Елче. Три минути по-късно пък Родриго Мендоса можеше да изравни резултата, но ударът му с глава мина над вратата на гостите. Така се стигна до 67-ата минута, когато Ян Коуто получи добър пас от Кристиан Порту, навлезе в наказателното поле на Елче и с хубав изстрел направи 0:2 за Жирона. До края на мача домакините опитаха да върнат поне едно попадение, но не успяха да го направят и така сензацията в Ла Лига продължава към 1/8-финалите.

Снимки: Imago