Роналдо добави нов гол на сметката си за 2023 г.

Кристиано Роналдо добави още един гол на сметката си за 2023 година. 38-годишният нападател се разписа за успеха с 4:1 на неговия Ал-Насър над Ал-Таавон. Мачът бе от 19-ия кръг на първенството на Саудитска Арабия, а португалецът вече има 20 попадения за клубния си тим от началото на сезона, като също така завършва годината с 54 точни изстрела на сметката си и така е най-добрият голмайстор в света за 2023-а, изпреварвайки Килиан Мбапе и Хари Кейн с по 52 и Ерлинг Холанд с 50 гола. Освен това той записа 795-ата победа в кариерата си, което също е рекорд.

Домакините първи откриха резултата в 13-ата минута, когато Ел Мадиуи пропусна дузпа, но след това реагира бързо и вкара при добавката за 1:0.

Sportal.bg вече и в WhatsApp, елате и вие!

Ал-Насър обаче бързо изравни в 26-ата минута с гол на Марсело Брозович, а в 36-ата Аймерик Лапорт изведе гостите напред.

През второто полувреме Отавио направи резултата 1:3 в 50-ата минута, а Роналдо оформи крайното 1:4 в добавеното време, след като засече с глава отблизо центриране на Секо Фофана.

С тази победа Ал-Насър събра акти от 46 точки, но остава на 2-рата позиция зад лидера Ал-Хилал, който има 53. Ал-Таавон пък е на 4-тото място с 34 точки и все по-далеч от лидерите.