Роналдо с два гола при класика на Ал-Насър

Отборът на Ал - Насър завоюва ценни три точки след успех с класическото 3:0 срещу тима на Ал-Ахдуд в среща от 14-ия кръг на СПЛ на Саудитска Арабия. Успехът остави Роналдо и компания само на точка зад лидера Ал-Хилал.

Въпреки сериозния резултат успехът не дойде лесно за домакините. Сами Ал-Нажей откри рано в 13-та минута, но след това двата отбора заиграха равностойно и доста дълго време срещата стоеше с неизяснен изход.

Така се стигна до последния четвърт час на срещата, когато голямата звезда на Ал- Насър - Кристиано Роналдо изригна с два гола. Първият отбеляза в 77-ата минута, когато португалецът се възползва от неубедителна изява на вратаря на гостите и с безпощаден изстрел с десния крак направи 2:0. Само три минути по-късно Роналдо вкара впечатляващ нов гол, след като стражът на Ал-Ахдуд Пауло Витор излезе и успя да избие топката, но тя попадна в Кристиано, който с прецизен прехвърлящ удар от над 30 метра оформи крайното 3:0.

С двете си попадения португалската мегазвезда счупи пореден рекорд. Кристиано вече е футболистът с най-много голове в историята на футбола в първа дивизия - 527 (в Португалия, Премиър лийг, Ла Лига, Серия "A" и саудитския елитен шампионат).

Това бе пета поредна победа за играчите на Ал-Насър, които стоят уверено в битката за титлата и за момента изглежда, че ще бъдат много сериозен претендент за нея. Ал-Ахдуд от своя страна записа четвърта загуба в последните си пет мача и по всичко личи, че ще има големи проблеми с оцеляването.