Кристиано Роналдо се завърна с гол за Ал-Насър

Суперзвездата на Ал-Насър Кристиано Роналдо отбеляза един от головете за победата с 3:1 над Ал-Уехда в 13-ия кръг на първенството на Саудитска Арабия. Португалецът заби третото попадение за гостите и е лидер в листата на стрелците в СПЛ с 13 гола, следван от Александър Митрович с 12 и Карим Бензема с 8.

Роналдо получи почивка в двубоя срещу Ал-Духаил (3:2) в Азиатската Шампионска лига, но днес се завърна сред титулярите и помогна на тима си да запише седма поредна победа във всички турнири.

Резултата в полза на Ал-насър откри Алекс Телеш от пряк свободен удар в 11-ата минута. В края на полувремето се разписа и Абдулалех Ал-Амри след асистенция на Марсело Брозович. Роналдо се възползва от лошо върната топка към вратаря в 49-ата минута и с лекота я прати в мрежата. Домакините върнаха едно попадение в края чрез Анселмо.

Ал-Насър е втори в класирането с 31 точки, а начело е Ал-Хилал с 36. Топ се допълва от Ал-Ахли, Ал-Таавон, Ал-Итихад и Ал-Фатех.

Sportal.bg вече и в WhatsApp, елате и вие!

В другите мачове днес Ал-Файха и Ал-Етифак направиха 0:0, а Ал-Ахдуд се наложи с 2:1 над Ал-Хазем.