Голямо разочарование за Антов и компания

Кремонезе пропусна да излезе на второ място в Серия "Б", след като загуби драматично гостуването си на Палермо. Отборът на Валентин Антов допусна гол в добавеното време и загуби с 2:3. Българският национал беше титуляр.

Паоло Гильоне откри в полза на Кремонезе още в 7-ата минута, когато засече ниско центриране от левия фланг на Леонардо Серникола. Отговорът на домакините дойде в средата на първата част с попадение на Йонуц Неделчару. В 32-ата минута Гильоне намери Микеле Кастанети, който за втори път прати топката във вратата, пазена от Мирко Пиячели.

През второто полувреме тимът на Антов имаше няколко възможности да реши всичко в своя полза, но ги пропиля. Гол на ветерана Масимо Кода беше отменен заради засада, а в последните минути домакините се активизираха и стигнаха до пълен обрат. Първо Федерико Ди Франческо вкара за 2:2 с плътен шут от границата на наказателното поле, а в заключителните секунди Лео Щулац наказа лошо подредената защита на Кремонезе и зарадва тифозите на "Ренцо Барбера".

След днешния мача двата отбора се изравниха по точки и делят пето и шесто място в класирането. Лидер е Парма, който по-рано днес спечели с 2:0 визитата си на Бреша. "Дуковете" са следвани от Венеция, Комо и Читадела.

Парма изпраща годината с рекорди и заявка, че пак ще играе в Серия "А"

Сред претендентите за участие в плейофите е и Катандзаро на Димо Кръстев. Новакът в Серия "Б" загуби с 0:1 от Реджана, а родният защитник дебютира във второто ниво на италианския футбол.

Чак сега Димо Кръстев дебютира за Катандзаро в Серия “Б”

Специя на Петко Христов е в зоната на изпадащите със 17 точки. Тимът на българския национал направи 1:1 у дома срещу Модена, а Христов не игра.