Парма изпраща годината с рекорди и заявка, че пак ще играе в Серия "А"

Бившият участник в елита на Италия Парма изпраща 2023 година с победа с 2:0 над Бреша като гост, с което ще посрещне следващата година на върха в Серия “Б” с 6 точки преднина пред втория.

С този успех бившият тим на Христо Стоичков постави два рекорда. За тези отиващи си 12 месеца “дуковете” са спечелили 75 точки, което е клубен рекорд за тях във втория ешелон. Освен това Парма постигна 22 победи в първенството през 2023 година, което също е върхово постижение за тима.

Срещу Бреша отборът на Фабио Пекия стигна до своето с два зрелищни гола още до 24-тата минута. Особено атрактивно беше попадението на испанеца Адриан Бернабе за 1:0 в 18-ата, а шест по-късно се разписа и румънецът Денис Ман.

През миналия сезон Парма завърши на четвърто място в Серия “Б” и после не успя да спечели промоция през плейофите.