Петко Христов и Специя с ценна победа в битката за оцеляване

Отборът на Специя постигна минимална, но сладка победа с 1:0 над Бари в домакинството си от 17-ия кръг на Серия "Б". Това бе втори пореден успех за тима, който дава заявка, че ще се бори със зъби и нокти за оставането си. Българският бранител Петко Христов бе титуляр за домакините и прекара на терена пълни 90 минути.

Единственият гол в срещата падна в 84-тата минута, а негов автор бе Даниеле Верде, който ознаменува 100-ия си мач за клуба с попадение.

Sportal.bg вече и в WhatsApp, елате и вие!

Домакините пък завършиха мача с 10 души, след като Шимон Журковски бе изгонен с втори жълт и червен картон в добавеното време.

С тази победа Специя се изкачи до 16-ото място в таблицата с 16 точки. Бари пък заема 9-ата позиция с 21 точки.