Югозападна Трета лига: Костинброд - Миньор (Перник)

ФА глоби Манчестър Сити заради протестите за спряната атака в мача с Тотнъм

Манчестър Сити беше глобен със 120 000 британски лири (151 740 долара) от Футболната асоциация (ФА), след като техни играчи наобиколиха съдията по време на драматичното равенство 3:3 срещу Тотнъм във Висшата лига по-рано този месец. Няколко футболисти на Сити се струпаха около Саймън Хуупър в края на мача, след като той спря играта, когато Джак Грийлиш се насочи към вратата на лондончани. Реферът отсъди нарушение срещу голмайстора на "небесносините" Ерлинг Холанд в тази ситуация, въпреки че топката беше притежание на Сити. Норвежецът бе най-бурен в протестите, но той се размина без наказание.

ФА официално повдигна обвинение срещу Манчестър Сити, но Холанд се размина

"Манчестър Сити призна, че техните играчи са се държали по неподходящ начин в 94-тата минута на мача. Независима регулаторна комисия наложи тази санкция след изслушване на всички страни", се казва в изявление на ФА.

Джак Грийлиш даде преднина на домакините от Манчестър в 81-вата минута и публиката вече виждаше десетата победа за Сити тази година, но Кулушевски бе точен в 90-ата минута.

Sportal.bg вече и в WhatsApp, елате и вие!