Balkan Grand Prix 6

Гуардиола: Съдията също щеше да е разочарован, ако беше играл за Манчестър Сити

Мениджърът на Манчестър Сити Джосеп Гуардиола остана озадачен от решението на главния съдия Саймън Хупър да не даде авантаж и да спре обещаваща контраатака на “гражданите” в последните минути на зрелищното реми 3:3 с Тотнъм. Той също така похвали своя тим за показаната игра, но съжали, че това не донесе успех на “небесносините” в този двубой.

Холанд се нахвърли на съдията заради спряна атака в добавеното време

“Мачът беше доста добър и за двата тима. Изиграхме фантастично първото полувреме, а през второто те направиха стъпка напред по отношение на владеенето на топката. През първата част бяхме доста по-добри и можехме да вкараме повече. Но това е футболът и трябва да се справяш по-добре. Аз правя грешки, играчите също. Отсъждането на съдията ме изненада, защото в момента, в който падна Холанд при нарушението на Дейвис, ако бяха свирили фал, всичко щеше да е наред. Но реферът даде знак играта да продължи и чак след като Холанд се изправи и подаде топката, той спря играта. Понякога полудявам край тъчлинията и жестовите ми са неподходящи. Но не искам да критикувам съдията. Не желая да коментирам. Бих казал, че не завършихме наравно заради това.

В Тотнъм са щастливи от точката, а ние сме по-малко радостни, а представянето ни наподобяваше на това от последните мачове. Реакцията на Холанд към съдията? Разбира се, че е малко разочарован. Дори и реферът, ако беше играл за Манчестър Сити днес, щеше да е разочарован, това е сигурно. Мачът беше добър, това е най-важното. Жалко за резултата също като в мача ни с Ливърпул. Имах чувството, че днес направихме невероятно представяне във всички отношения срещу наистина добри отбор и мениджър. Създадохме доста положения, бяхме агресивни и невероятно концентрирани. Усещам как все още искаме да бъдем на върха. Жалко, понякога футболът е като живота и не получаваш това, което заслужаваш”, коментира Гуардиола.

Снимки: Imago