Марсилия надигра убедително Лориен и доближи топ 4

Отборът на Марсилия продължи да се подобрява все повече и този път записа победа с 4:2 срещу тима на Лориен в среща от 15-ия кръг на френската Лига 1. Головете за марсилци отбелязаха Шансел Мбемба (3'), Пиер - Емерик Обамеянг (9', 42') и Леонардо Балерди (33'), докато точни за техните съперници бяха Ромен Февр (41') и Бенжамен Менди (52').

Успехът изкачи отборът от южна Франция на шестото място, като момчетата на Дженаро Гатузо вече изостават на само четири точки четвъртата позиция, която дава право на участие в предварителните кръгове на Шампионската лига. Лориен от своя страна продължава да се намира в дъното на класирането и е в опасната зона на 16-о място, което обаче дава право на участие в спасителен бараж.

Гостите от Марсилия започнаха срещата по повече от перфектен начин и през първия половин час от срещата отбелязаха три безответни гола.

Ход на нещата Мбемба, който порази вратата, пазена от Ивон Мвонго по-малко от 180 секунди след началото. Центриране в наказателното поле на домакините доведе до истински карамбол, в който няколко играчи от двата отбора опитаха да изчистят топката или да я оплетат в мрежата, като в крайна сметка коженото кълбо стигна до краката на 29-годишния конгоанец, който го плъзна по тревата и откри резултата.

Вторият гол падна само шест минути по-късно, когато Мбемба отново се замеси в центъра на събитията и центрира към Обамеянг, който засече с глава и удвои преднината на своите.

Sportal.bg вече и в WhatsApp, елате и вие!

Гостите окончателно убиха интригата, оформяйки класическа преднина половин час след първия съдийски сигнал Балерди засече центриране от корнер.

Все пак играчите на Лориен не се примириха с очертаващия се разгром и върнаха едно попадение три минути преди края на редовното време на първата част. В негов автор се превърна 25-годишният Ромен Февр, който засече подаване от вътрешността на наказателното поле. Първоначално неговият удар бе блокиран от играч в бяло, но при добавката не остави шансове на стража на гостите Пау Лопес.

Веднага след подновяването на играта момчетата на Дженаро Гатузо демонстрираха, че не възнамеряват да допускат обрат и отговориха с нов гол. Обамеянг отигра подаване на Верету и върна преднината от три гола.

След почивката двата отбора бяха далеч по-пестеливи и падна само още един гол. Той бе дело на Бенжамен Менди, който разпечата вратата на Лопес след добавка.

Марсилци от своя страна доиграха срещата с човек по-малко, защото десет минути преди края Клаус получи директен червен картон.

Снимки: Gettyimages