Трилър със седем гола прати Марсилия напред

Марсилия постигна страхотна победа с 4:3 в домакинството си на Аякс от 5-ия кръг в Лига Европа. Двата тима сътвориха истински трилър на "Велодром", но домакините ликуваха в края и така си гарантираха място на елиминациите.

Марсилия поведе в резултата от дузпа, реализирана от Пиер-Емерик Обамеянг в 9-ата минута. Тя бе отсъдена за нарушение срещу Исмаила Сар.

Секунди по-късно обаче Аякс възстанови равенството. Брайън Броби направи двойно подаване със Стивън Бергюс и отблизо вкара за 1:1.

В 26-ата минута домакините отново излязоха напред, като Шансел Мбемба вкара с глава след центриране от корнер.

Нидерландице обаче отново бързо изравниха в 30-ата минута, а отново героят бе Броби, който получи топката около дузпата, обърна се и стреля във вратата за 2:2.

Втората част започна с ранен и много красив гол за французите. Обамеянг прати топката във вратата със страхотно изпълнение със задна ножица.

Положението за гостите стана още по-лошо в 63-тата минута, когато Бергюс получи червен картон за опасно нарушение след намесата на ВАР. Въпреки това Аякс успя отново да изравни в 79-ата минута чрез Чуба Акпом, който вкара с глава отблизо.

Драмата настъпи в добавеното време, когато вратарят на гостите Диант Рамай направи огромна грешка, като първо изпусна топката, а след това извърши нарушение срещу Сар, като Марсилия получи втора дузпа, а Обамеянг отново бе точен от бялата точка за 4:3, оформайки своя хеттрик.

Така Марсилия събра актив от 11 точки и оглави класирането в групата, като така си гарантира и продължаване напред в турнира. Аякс остава без победа на последното място с 2 спечелени точки.