Марсилия взе олимпийското дерби и закотви Лион на дъното

Отборът на Марсилия спечели с 3:0 отложеното дерби от 10-ия кръг на френската Лига 1 срещу тима на Лион. Така марсилци успяха да прогресират с още едно място в класирането и вече са осми, докато съперниците им останаха на дъното на класирането.

Домакините започнаха отлично срещата и нанесоха своя удар в средата на първото полувреме. В 21-ата минута резултатът откри Витор Оливейра, а в 25-ата Майкъл Мурийо удвои преднината на своите. През второто полувреме провансалци продължиха да играят много добре и вкараха трети гол благодарение на своя топ реализатор Пиер - Емерик Обамеянг.

Така отборът на Марсилия продължи своя възход при Дженаро Гатузо и записа трети пореден шампионатен мач без загуба във френския шампионат.

Sportal.bg вече и в WhatsApp, елате и вие!

Тимът на Лион от своя страна, продължава да се представя озадачаващо слабо и претърпя трето последователно шампионатно поражение.

Снимки: Imago