Силно първо полувреме донесе ценен успех на Реймс

Реймс победи с 2:1 Страсбург и се утвърди на петото място в класирането на Лига 1. Отборът на Уил Стил си стъпки на краката след загубите от Пари Сен Жермен и Рен, които го отдалечиха от лидерите в таблицата. Попаденията за домакините реализираха Амир Ричардсън и Мохамед Дарами, а ветеранът Кевин Гамейро беше точен за Страсбург от дузпа.

Още в 10-ата минута Реймс поведе след хубав пробив на Дарами и пас към Ричардсън, който заби топката под напречната греда. В края на полувремето самият Дарами вкара второ попадение за домакините. Младият датчанин получи дълго извеждащо подаване, надбяга бранителите на Страсбург и покачи на 2:0.

Гостите имаха няколко възможности да върнат интригата след почивката, но ги пропуснаха. В 86-ата минута резервата Анжело Габриел беше повален в наказателното поле и Страсбург получи дузпа. Гамейро не сгреши от бялата точка, но в оставащото време Реймс не допусна други грешки в защита и заслужено спечели.

Поражението остави елзаци на 14-о място в класирането с 13 точки, колкото има и Монпелие. На дъното е Лион с едва 7 точки.