Рен с първа победа в Лига 1 от началото на октомври

Рен се наложи с 3:1 пред собствена публика срещу Реймс в мач от 13-ия кръг в Лига 1. По този начин тимът на Жулиан Стефан прекъсна серията от 5 мача без победа в първенството. Бретанци надвиха Нант с 3:1 на 1 октомври и след това изпаднаха в криза, като стигнаха до точка само при домакинството си на Страсбург (1:1).

Амин Гуири изведе домакините напред още в 4-ата минута, но Омар Диаките изравни в допълнителното време на първата част. Бенжамен Бориго върна аванса за Рен веднага след началото на втората част, а Артур Теате оформи крайното 3:1 в 66-ата минута.

Рен заема 10-о място в класирането с актив от 15 точки. Реймс е на 5-а позиция в Лига 1 с 20 точки и пропусна да се доближи до члената тройка.

В други мачове от кръга днес Лориен отстъпи с 2:3 на Метц, Монпелие загуби с 1:3 от Брест, а Нант и Льо Авър завършиха 0:0.