Balkan Grand Prix 6

Две дузпи помогнаха на Фулъм да сломи Уулвърхамптън

Фулъм постигна драматична победа с 3:2 над Уулвърхамптън в последния двубой от 13-ия кръг на Премиър лийг. Гостите на два пъти изравняваха, но гол от дузпа на Вилиан в добавеното време осигури успеха на лондончани. Бразилският халф реализира и още един наказателен удар, а освен него точен за "котиджърс" беше Алекс Иуоби в самото начало.

В класирането Фулъм е 14-ти с 15 точки, колкото има и Уулвърхамптън. "Вълците" имаха периоди на надмощие в срещата. Матеуш Куня и Хий-Чан Хуан от дузпа вкараха попаденията за гостите, но те не бяха достатъчни дори за точка.

Макар и без голямата си звезда Жоао Палиня, който пропусна двубоя заради наказание, Фулъм стартира много силно и доминираше в първия четвърт час. Домакините на няколко пъти поставиха под сериозно напрежение отбраната на Уулвърхамптън и поведоха в 7-ата минута с гол на Алекс Иуоби. Бившият нападател на Арсенал и Евертън реагира най-бързо при ниско центриране от левия фланг на Антони Робинсън и прати топката в мрежата.

Уулвс отвърна на предизвикателството и на свой ред организира няколко опасни атаки. При една от тях Хий-Чан Хуан беше изведен на скорост и шутира, но уцели гредата. В 22-ата минута великолепен пробив на Жан-Рикне Белгард завърши с центриране към Куня, който с глава изравни - 1:1. До почивката Фулъм можеше отново да излезе напред, но Вилиан не показа добър контрол в наказателното поле. Секунди преди почивката груба грешка на Бернд Лено едва не доведе до втори гол за Уулвърхамптън.

Фулъм започна по-агресивно и втората част. В 56-ата минута Том Кеърни влезе в наказателното поле и беше застъпен от Нелсон Семедо. ВАР потвърди, че нарушение е имало и домакините получиха дузпа, реализирана от Вилиан. Мениджърът на Уулвс Гари О'Нийл пусна в игра Саша Калайджич, който създаде доста проблеми на защитата на Фулъм с високия си ръст. Австрийският нападател спечели въздушно единоборство, след което Хий-Чан Хуан беше повален в наказателното поле. Южнокореецът сам изпълни дузпата и не сгреши - 2:2.

В заключителните минути имаше две спорни ситуации. Първо Винисиус не беше изгонен, въпреки че удари с глава Макс Килман, а в самия край на редовното време Фулъм получи още една дузпа. Нарушението бе срещу Хари Уилсън. Вилиан отново показа здрави нерви и донесе трите точки на "котиджърс", а Уулвърхамптън продължи негативната си серия при визитите в Лондон.

Снимки: Gettyimages