Брайтън измъкна трите точки срещу Нотингам и взе първа победа от седем двубоя

Брайтън постигна драматична победа с 3:2 в в гостуването си на Нотингам Форест в мач от 13-ия кръг на Премиър лийг. Антъни Еланга (3’) откри в полза на домакините още в началото на двубоя, но с попадения на Евън Фъргюсън (26’) и Жоао Педро (45’, 58’ дузпа) “чайките” осъществиха пълен обрат, за да се стигне до попадението на Морган Гибс-Уайт (76’ дузпа), което направи края на срещата още по-оспорван. Гостите пък завършиха срещата с човек по-малко, тъй като Люис Дънк бе изгонен за втори жълт картон в 73-ата минута за бурни протести при отсъждането на втората дузпа в двубоя.

Срещата започна отлично за момчетата на Стив Купър, които успяха да излязат напред още в 3-ата минута, когато Морган Гибс-Уайт центрира много добре в наказателното поле и Антъни Еланга реализира с глава за 1:0. Играчите на Брайтън отговориха на предизвикателството в 26-ата минута, когато Паскал Грос намери Евън Фъргюсън в добра позиция на границата на наказателното поле и изравни. Антъни Тейлър обаче получи сигнал ситуацията да бъде прегледана допълнително, но попадението остана. Футболистите на Роберто Де Дзерби успяха да осъществят пълен обрат в добавеното време на първата част, а в основата на попадението отново бе отлично действие от крилото на Грос, който този път намери отлично Жоао Педро и бразилецът реализира за 1:2. Ситуацията стана още по-благоприятна за гостите десетина минути след началото на втората част, когато те получиха възможност да изпълнят дузпа и Жоао Педро покачи преднината им на две попадения.

Домакините нямаха намерение да се отказват и успяха да намалят изоставането си двайсетина минути преди края. До 11-метровия наказателен удар се стигна след разбъркване в наказателното поле, като претенциите за дузпа от страна на домакините първоначално бяха подминати от Антъни Тейлър, но впоследствие реферът получи сигнал от ВАР да прегледа допълнително ситуацията. Това доведе не само до насрочване на удар от бялата точка, но и до изгонване на Люис Дънк, който бе отстранен от игра за прекалено бурните си протести. Морган Гибс-Уайт реализира за 2:3 и даде надежди на домакините, че те все пак ще могат да вземат нещо повече от срещата. Именно това бе на път да се случи дълбоко в добавеното време, когато Райън Йейтс стреля отлично с глава, но Барт Вербруген спаси трите точки за Брайтън.

С тази победа “Чайките” успяха да се върнат към победите, след като нямаха успех в последните си седем двубоя, което ги поставя на седмото място в класирането. Нотингам пък записа второ поредно поражение и остава със само една победа в последните си пет срещи и имат 13 пункта.

Sportal.bg вече и в WhatsApp, елате и вие!

Снимки: Gettyimages