Лутън с първа домакинска победа в Премиър лийг

Лутън Таун постигна втората си победа в Премиър лийг и първата такава на свой терен, след като надделя с 2:1 над Кристъл Палас в двубой от 13-ия кръг.

Още в 39-ата секунда Олисе можеше да открие резултата, след като получи от Езе, но стреля встрани. През първото полувреме гостите имаха още два големи шанса, но Камински направи страхотно двойно спасяване след удари на Езе и Шлуп.

В 67-ата минута Одсон Едуар прати топката във вратата на домакините, но попадението бе отменено след намесата на ВАР заради игра с ръка на нападателя преди това. В последните 20 минути паднаха цели три гола. Теден Менги откри в 72-рата, след като Морис отклони с глава центриране от корнер, а Менги прати топката в далечния ъгъл. Само две минути след това Майкъл Олисе изравни след пробив отдясно и чудесен завършващ удар. Джейкъб Браун обаче донесе победата на „шапкарите“ в 83-тата минута когато засече отблизо изключително подаване на Огбене.

Лутин е на четири точки над зоната на изпадащите. Палас записа втора поредна загуба и четвърта такава в последните пет мач на отбора в Премиър лийг.

Sportal.bg вече и в WhatsApp, елате и вие!

Снимки: Imago